• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • İçini ve dışını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
PREFABRİK EV
2009 Yılından bu yana Prefabrik ev sektöründe Sakaryanın tercihi olmaktan gurur duyuyoruz.

Akbey prefabrik Ev hayalinizi gerçeğe dönüştürmek, idealinizdeki modern prefabrik eve sahip olmak için 12 yılı aşkın süredir ev uzmanı Akbey en doğru seçim olacak.

Akbey ev, bütçenize en uygun fiyatları, yenilikçi modern konsept tasarımları, enerji tasarrufuyla sürekli kazandıran yalıtım özelliği ile size yüksek konfor ve rahatlığı yaşatır.

Villa ve müstakil konut tercihlerinde ilgi son yıllarda prefabrik evlere odaklanmış durumda.

Son dönemde yapılan evlerin önemli bir bölümü prefabrik yapı sistemiyle inşa ediliyor. 

Akbey sektördeki öncülüğüyle prefabrik ev fiyatları ve modelleri 2021 tasarımlarını özel koleksiyonla hazırlayarak satışa sundu.

Çok sayıda ev kullanıcısının geri dönüşleri ve modern taleplerden oluşan beklentiler 2021 prefabrik ev modellerine özenle yansıtıldı.

Seçkin ve yenilikçi tasarımlar modern tesislerde her aşamasında konfor yaşatan kalitesiyle size özel üretiliyor.

Her zaman olduğu gibi üretime yansıtılan özgün tasarımlar prefabrik ev fiyatları cazibesinin devamına katkı sağlıyor. Şimdi prefabrik ev modelleri 2021 yılının yeni yansımalarını görmeye hazır mısınız?


Yıllarca müstakil yeni bir ev sahibi olma amacıyla kurduğunuz hayalleri şimdi gerçeğe dönüştürmek için yeni hazır ev modelleri görmeye değer.


Prefabrik Nedir?
Prefabrik Evler Neden Çok İlgi Görüyor?
Yapı modelinin prefabrik evlerde kullanımı yaygınlaştıkça doğal olarak büyük merak uyandırdı ve ‘prefabrik nedir?’ sorusu yoğun bir şekilde sorulmaya başlandı.

Ön üretimi demonte parçalı şekilde fabrika tesislerinde imal edilerek kullanım yerinde sadece kurulumu gerçekleştirilen yapı sistemine Prefabrik denilmektedir.


Kelime kökeni İngilizce olup bu dildeki parçaları önceden hazırlanmış yapılara verilen ‘prefabricated’ kelimesinden Türkçe ifadesiyle prefabrik şeklide geçmiştir.


Tarihi kökleriyle M.Ö. 4000’li yıllara kadar uzanmakla birlikte Prefabrik yapı modeli1750’li yıllarda meydana gelen Portekiz depreminde tekrar gündeme taşınmıştır.


Lizbon’da deprem sonrası kurulan yeni evler prefabrik modeliyle inşa edilmiştir.

Yine Avustralya 19. Yüzyıldaki konut yapılanmasını İngiltere’den ithal ederek gemilerle getirttiği prefabrik evlerle kısa sürede tamamlamayı başarmıştır.


O tarihten sonra Avrupa ve etkileşimindeki ABD gibi ülkelerde yapı modeli yoğun şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizde ise bu yenilikçi ve büyük avantajlara sahip prefabrik yapı sistemi malesef çok geç fark edilebilmiştir.

Prefabrik yapı sistemi Türkiye’deki serüvenine ancak ağır yıkıma neden olan 99 Marmara Depremi sonrası yaygınlaşarak başlayabilmiştir.
Buna rağmen yapı modelinin tam anlamıyla tanıtılamaması bu avantajlı yapı modelinin yaygınlaşmasının gecikmesini sürdürmüştür.

Bu süreç sektörde yeni nesil teknolojilerle üretim yapan markaların önemli yatırımlarla ortaya çıkışıyla son bulmuş ve hak ettiği değere ulaşmıştır.


Son on yılda sektörde yaşanan yatırımlar ve yenilikler sayesinde bugün prefabrik klasik yapı modellerine karşı önemli bir alternatif oluşturmuştur.


Akbey prefabrik ve Çelik Kontriksiyon ev

Yahyalar mah.yeğenler Cad No.34 Adapazarı Sakarya
0264 271 48 55
0553 450 68 39


  
254 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.913815.9775
Euro16.836516.9040
Referanslar